23. Juli 2024

Bitcoin wyzwala odwrócenie głównych trendów, nadchodzi nowy hajs.

Bitcoin ponownie przetestować poziom 12.000 dolarów, jak GTI Global Strength Indicator pokazuje, że aktywa cyfrowe są w nowej fazie zakupu. Nadszedł czas, aby BTC się zwijała.
Chociaż nie o wiele, Bitcoin zakończył sierpień na plusie, a dziś wygląda na skłonny złamać powyżej 12.000 dolarów jeszcze raz. W czasie gdy pisaliśmy, BTC/USD obracał powyżej 11 900 dolarów na zielono z „prawdziwym“ wolumenem około 2,23 miliarda dolarów.

Według wskaźników technicznych, załamanie prawdopodobnie nastąpi jak w weekend; aktywa cyfrowe odbiły się od niższego pasma Envelope Trading, co ma tendencję do łagodzenia średnich kroczących w celu wyznaczenia niższych i wyższych limitów.

Ostatni ruch sugeruje retest na poziomie 12.000 dolarów.

$BTS właśnie spowodował odwrócenie głównego trendu w wyższych przedziałach czasowych. czysto techniczna konfiguracja, wielkość akumulacji jest imponująca. szukając łatwego 2-3x gainu pic.twitter.com/TGRbNYDHuo

– CryptoYoda (@CryptoYoda1338) 1 września 2020 r.

Globalny wskaźnik siły GTI pokazuje również, że Bitcoin Trader wszedł w nowy trend nabywczy. Największa krypto waluta nie znajduje się na terytorium wykupionym i zapowiada kolejne zyski.

Bitcoin $Btc

Bitcoin łamie ten ewentualny wznoszący się trójkąt i mogliśmy zobaczyć nowe roczne wzloty.

– The Cryptomist (@TheCryptomist) 1 września 2020 r.

Dodatkowo, jak donieśliśmy, inwestorzy instytucjonalni wstają w Bitcoin z tymi, którzy handlują kontraktami terminowymi na Bitcoin CME, co również drastycznie zmniejsza ich krótką ekspozycję.

Co więcej, niektórzy uważają, że Fidelity Investments uruchamiając swój pierwszy fundusz Bitcoin i JPMorgan Chase dokonując inwestycji w ConsenSys i sprzedając im swoją jednostkę blokową Quorum pomoże pchnąć Bitcoin wyżej. Marc Grens, prezes i współzałożyciel DigitalMint, powiedział,

„W miarę jak coraz więcej firm, takich jak JPMorgan, wkracza do przestrzeni kryptońskiej, a organy regulacyjne łagodzą ograniczenia dla firm powierniczych, będziemy świadkami wzrostu kapitału instytucjonalnego w branży, napędzającego BTC“.

To jest ten czas!
Jak informowaliśmy, w zeszłym miesiącu S&P 500 odnotował 7%-owy wzrost, co oznacza najlepszy sierpień od 1986 roku. Podobnie jak w przypadku rynku akcji, spadek wzrósł przez piąty miesiąc z rzędu, o 7,6%. Ciężki technicznie Nasdaq skoczył w międzyczasie o 9,6% w swoich najlepszych miesięcznych wynikach od 2000 roku.

Wśród akcji technicznych, Tesla osiągnęła najlepsze wyniki – 74% w sierpniu i 495,6% w ujęciu rocznym. Zoom skoczył o 28%, Nvidia o 26%, a Apple o 21,4%.

Tymczasem Greenback nadal spada od marca, z 103 do nowego niskiego poziomu 91,78 dziś, ostatnio w kwietniu 2018 roku.

Oznacza to doskonałą okazję makro dla aktywów cyfrowych do rajdu, a jeśli nie teraz, to kiedy.

TBH, jeśli BTC nie osiągnie 50 tys. dolarów lub czegoś w tym środowisku makro, równie dobrze możemy sprzedać wszystko i nazwać to nieudanym eksperymentem. BTC jest dosłownie tworzone dla takich chwil jak ta. (I myślę, że pójdzie do 50 tys. dolarów i więcej.) https://t.co/ILwgvC9mIe

– Qiao Wang (@QWQiao) 31 sierpnia 2020 r.

Firmy zwracają się jednak do BTC jako do aktywów rezerwowych w obecnym środowisku dewaluacji waluty fiat i „stanie się ona bardziej pożądaną formą zabezpieczenia“, ponieważ banki centralne nie mogą tworzyć jej więcej jako takiej, chroniąc jej wartość – napisał Raoul Pal w swoim najnowszym miesięczniku GMI.

„Domyślam się, że Bitcoin będzie handlował po stopach wyższych niż obligacje nie z powodu ryzyka kredytowego czy inflacji – Bitcoin nie cierpi z tego powodu – ale dlatego, że wartość tego zabezpieczenia jest więcej warta z powodu jego „szczerości“. Właściciele Bitcoin collateral otrzymują nagrodę za posiadanie najlepszego zabezpieczenia. W obecnym systemie, właściciele wysokiej jakości zabezpieczeń są karani niższymi stawkami“.

A to, według niego, jest zabójczą aplikacją. Przy wyższej wartości, nie ma motywacji do wydawania jej, a jedynie do gromadzenia jej jako aktywa rezerwowego, które z czasem ulegają zwiększeniu.